Imieniny: Julii i Daniela
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  REKLAMA

Zapraszamy do zamieszczania reklam. W szczególności Firmy, których Klienci mieszkają na Żoliborzu.

Reklama ...


  WWWIZYTÓWKI
Zamów Wwwizytówkę....

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. jowelka KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3512
2. murcielago KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1354
3. KLIMATREND Nowoprzybyli 702
4. Wojtek Nowoprzybyli 685
5. Janusz Nowoprzybyli 680
6. MagdaF Nowoprzybyli 670
7. but_wigra Nowoprzybyli 660
8. el_czupakabra Nowoprzybyli 655
9. pawel Nowoprzybyli 650
10. Ruda Nowoprzybyli 645


Więcej...

  FOTOGALERIA
Zobacz inne fotografie ->
piknik Miasto Żoliborz 2005 ...

ARTYKUŁY

NAGRODA DLA POCZĄTKUJĄCEGO FILMOWCA
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: Gość

We wtorek 18-letni Piotr Bożyczko z Sadów Żoliborskich odebrał nagrodę w konkursie multimedialnym ogłoszonym przez urząd dzielnicy.

- To mój pierwszy film o Żoliborzu. Chciałem pokazać, jak współczesność przeplata się tu z historią - opowiada Piotr Bożyczko, 18-latek z ul. Broniewskiego. Nakręcenie i zmontowanie trwającej 11,5 minuty etiudy zajęło mu dwa tygodnie

Warto było poświęcić tyle czasu, bo film zdobył pierwsze miejsce w kategorii prac multimedialnych na konkursie, który rozpisały wśród młodych żoliborzan władze dzielnicy. Wczoraj pokazano go podczas rozdania nagród w urzędzie przy ul. Słowackiego.

Nakręcone kamerą cyfrową dzieło pt. "Żoliborz - historia i piękno mojej dzielnicy" zaczyna się ujęciem przedstawiającym panoramę tej części miasta. W tle słychać "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Dalej oglądamy m.in.: wille na pl. Słonecznym, Kępę Potocką z lotu ptaka, park Sady Żoliborskie i centrum handlowe Arkadia, które administracyjnie należy przecież do Śródmieścia. - Byłem przekonany że Arkadia leży na Żoliborzu i chciałem ją pokazać jako przykład nowoczesnej architektury, której ostatnio tu przybywa - usprawiedliwia się Piotr, uczeń II klasy liceum ogólnokształcącego przy Włościańskiej.

Najmilej wspomina zdjęcia kręcone na Sadach Żoliborskich. - Mieszkam niedaleko i do Sadów czuję ogromny sentyment. Ale i tak moim najukochańszym miejscem jest podwórko przy Broniewskiego, gdzie mieszkam od urodzenia. To mój kawałek dzielnicy - opowiada Piotr.

Filmowaniem chce się zająć na poważnie - myśli o tym, by w przyszłości studiować na wydziale operatorskim. Na razie może szlifować talent, robiąc zdjęcia aparatem cyfrowym, który dostał w nagrodę od urzędników. Andrzej Kawka, rzecznik Żoliborza, zapowiada, że film Piotra będzie można wkrótce obejrzeć na stronie internetowej urzędu.

Źródło: Gazeta Stołeczna
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
26-06-2005 o godz. 13:42:29 [odsłon 2295]
(Czytaj więcej... | 64 komentarze | Wynik: 4.66)

NOCNY NA SADACH
Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje Autor: Gość

Myślę, że jest to doskonały temat do tego działu. Nie wiem czy mieszkańcy okolic Sadów Żoliborskich zauważyli ale w pawilonach przy parku lada dzień otworzony zostanie sklep "Delikatesy 24 h"(warto zwrócić uwagę, że głównym asortymentem jest tam alkohol). Tym samym jak sądzę pożegnaliśmy się ze spokojem i ładnym, zadbanym parkiem. Jak znam życie "konsumenci" będą urzędować w parku przez całą noc, więc wszystko natychmiast zostanie zniszczone. Jeśli ten sklep będzie istniał to w bardzo krótkim czasie wzrośnie w sposób widoczny przestepczość w okolicy. Jak wiadomo przecież, pod tego typu sklepami na porządku dziennym (a raczej nocnym) są awantury. Jestem bardzo ciekawy co okoliczni mieszkańcy myślą na ten temat, jest to bowiem bardzo poważny problem.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
14-06-2005 o godz. 21:32:17 [odsłon 5607]
(Czytaj więcej... | 189 komentarze | Wynik: 4.8)

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
Metro Autor: Gość

Jak dobrze Państwo wiedzą, w najbliższym czasie nastąpią zmiany związane z Metrem Pl. Wilsona. Chciałbym państwu przedstawić mały projekt. Z Żoliborza ma zostać wycofana linia E-1 a zamiast niej zostanie uruchomiona linia dowozowa do metra 407 kursująca na trasie PL. WILSONA - CHOMICZÓWKA. Jedynym minusem nowej linii jest to że nie będzie ona dojeżdzała na trakt królewski, a pasażerowie bedą skazani wyłącznie na linie zwykłą 116, która mało, że jedzie długo to w większości kursów jest zapchana. W związku tym proponuję państwu takie rozwiązanie:
LINIA 116 - Częstotliwość 12/15/20
LINIA 310 - GROTY - ... - Aleja Solidarności - Radzymińska - Gorzykowska - Handlowa - Pratulińska - Trocka - TARGÓWEK Częstotliwość 12/15/--
LINIA 403 - Połączenie z linią 310 w linie 310.
LINIA 503 - NATOLIN PŁN. - ... - Muranowska - Andersa - Mickiewicza - Słowackiego - Żeromskiego - Wólczyńska - Conrada - CHOMICZÓWKA. Częstotliwość 6-8/12/15
LINIA E-1 - Skierowana na trasę w/g projektu ZTM
Dzięki tym zmianom pasażerowie mieszkający na Żoliborzu otrzymają całotygodniowe przyśpieszone połączenie z traktem, a także 503 będzie służyła jako częsta dowozówka do Metra. Jednym słowem wilk syty i owca cała.
Chciałbym także Państwo podpowiedzieć że obecnie para 403 / 503 dociera na Ursynów - ale ze względu na korki przy Dw. Wileńskim 403 łapie ogromne opóżnienia i na wspólnym odcinku z linią 503 jeżdzą parami. W dodatku linia 403 na Targówek zamiast pasażerów wozi powietrze.

Łukasz Cupryjak
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
30-05-2005 o godz. 09:46:29 [odsłon 6451]
(Czytaj więcej... | 3691 komentarze | Wynik: 3.8)

NIE BĘDZIE MOSTU PÓŁNOCNEGO W WARSZAWIE
Komunikacja miejska Autor: Gość

Nowa trasa przez Wisłę coraz później. Z powodu błędów urzędników mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznego Tarchomina tracą szansę na wygodny dojazd do centrum - Urząd Zamówień Publicznych unieważnił konkurs na projekt mostu Północnego.

Poranne i popołudniowe korki to zmora tej części Warszawy. Most z nową linią tramwajową połączoną z metrem miał je rozładować w 2008 r.

Miesiąc temu komisja konkursowa w Zarządzie Dróg Miejskich wskazała, że najlepiej byłoby budować według pomysłów warszawskiego albo gdańskiego Transprojektu - prostą, płaską przeprawę. Dwie zwycięskie firmy osobiście nagradzał prezydent Warszawy Lech Kaczyński. Miały dostać po 450 tys. zł. Teraz jednak wypłatę pieniędzy zawieszono.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
25-05-2005 o godz. 08:36:05 [odsłon 2728]
(Czytaj więcej... | 2522 bajtów więcej | 75 komentarze | Wynik: 5)

RUSZYŁ PROM ROWEROWY NA WIŚLE
Komunikacja miejska Autor: Gość

Wreszcie po zimowej przerwie wrócił prom wożący rowerzystów z Tarchomina do Łomianek. Już pierwszego dnia był oblegany

- Do domu, proszę. Prosto do dużego pokoju - poprosiła, wchodząc na pokład, rowerzystka wyczerpana po przejażdżce w Lesie Młocińskim. Lądem na Tarchomin musiałaby przyjechać kilkanaście kilometrów, promem Wisłę pokonała w trzy minuty.

Wiesław Fedko przeprawę między Nowodworami a Burakowem prowadzi od czterech lat. Rowerzyści tak się przyzwyczaili, że już w długi weekend majowy przyjechali nad rzekę, żeby dostać się na drugą stronę. Wtedy mogli jednak tylko sobie pomachać z przeciwnych brzegów. "Mewy" nie było.

Źródło: Gazeta Stołeczna


Notatka: Bilety: Dorośli - 4 zł, 7-18 lat - 3 zł, dzieci za darmo
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
23-05-2005 o godz. 13:06:29 [odsłon 2188]
(Czytaj więcej... | 110 komentarze | Wynik: 4.2)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE


Plan Żoliborza

Zdjęcie z satelity-Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund